Zwiększ wygodę i bezpieczeństwo jazdy – o akcesoriach motocyklowych

18 stycznia 2021

Potrzebujesz akcesoriów motocyklowych w Krakowie? Wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Jazda na motocyklu to przyjemność sama w sobie. Są metody na to, aby podróż jednośladem przynosiła jeszcze więcej frajdy, a zarazem była bezpieczna i zdecydowanie bardziej komfortowa bezpieczniejsze i dużo bardziej komfortowe. Sprawią to dodatkowe akcesoria, w które każdy kierowca powinien wyposażyć swoją maszynę. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i obejmuje zarówno produkty, w których kluczowa jest funkcjonalność, jak i gadżety, które poprawią wygląd motocykla. Opisujemy te najciekawsze i niezwykle praktyczne.

Akcesoria motocyklowe – owiewki przekierują strumień powietrza w górę

Im większą osiągamy prędkość, tym większy oraz silniejszy nurt powietrza oddziałuje na twarz motocyklisty. Wiąże się to wieloma niedogodnościami. Mocny wiatr powoduje, iż szybciej czujemy mróz. Rozpędzone powietrze potęguje również hałas otaczający motocyklistę oraz sprawia, iż na przesłonie kasku roztrzaskują się insekty, co dostrzegalnie zawęża widoczność. Można jednakże zapobiec podobnym sytuacjom montując deflektor, który przekieruje pęd powietrza w inną stroną.

Inne pomocne akcesoria motocyklowe

Dodatkowy uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie oferujący innym wspólną jazdę powinni zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i wygodę. W takim wypadku nieodzowny jest dodatkowy uchwyt dla pasażera zapewniający mu większą równowagę aniżeli tylne rączki.

Tank pady oraz crash pady

Podróż na motorze niestety jest nieodłącznie związana z ryzykiem upadku. Odpowiedzialny i spokojny styl prowadzenia jednośladu znacznie redukuje to niebezpieczeństwo, jednak go całkowicie nie usuwa. Poza ochroną samego motocyklisty, powinno się zadbać również o zabezpieczenie motocykla. Tutaj pomogą tank pady oraz crash pady, czyli nieduże elementy, które można zamocować na licznych elementach motocykla (np. na osi wahacza bądź na zbiorniku paliwa). Zbierają one sporą część energii podczas upadku, a jednocześnie zapobiegają ewentualnym zarysowaniom powierzchni lakieru.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

You May Also Like