Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna

10 maja 2019

Dowiedz się, gdzie nabyć impregnaty do drewna na zewnątrz, wejdź na verdeavis.pl

Środki do ochrony drewna to preparaty używane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się zabezpieczyć nimi meble?

Wykorzystanie środków do ochrony drewna

Drewno to materiał tworzący we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec często używany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty wykorzystywane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż parkiet jest bardziej wytrzymały na eksploatację i uszkodzenia. Warto niemniej jednak pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane we właściwy sposób – myte środkami na bazie olejów i wosków.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like