Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

17 lipca 2019

Dowiedz się więcej o profesjonalnych mopach do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię bądź nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy wydajnych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie dwa czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o dużej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Praktycznie jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas mycia podłóg. Podczas czyszczenia ogromnych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like