Tablice magnetyczne – niezastąpione w biurze

20 maja 2020

Tablice szkolne kojarzymy najczęściej z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek wciąż są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są aktualnie na co dzień stosowane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Atutem takich tablic jest zwłaszcza to, że do pisania na nich korzysta się z szybkoschnących markerów, które łatwo się ściera za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest niezmiernie proste. Wystarczy regularnie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto rozważyć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a gdy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić niedzielny wieczór na grze w kalambury, wisielca albo tworząc jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.

You May Also Like