Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

30 grudnia 2018

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty, które powodują groźne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest stosowane

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać też pracownicy przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu posiłków z jajek, mięsa (przede wszystkim drobiowego) oraz mleka, ponieważ te produkty spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like