Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

2 stycznia 2019

Jeśli poszukujesz środków do dezynfekcji powierzchni, koniecznie wejdź na verdeavis.pl

Profesjonalne środki do dezynfekcji pozwalają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywne oddziaływanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków antyseptycznych zazwyczaj znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, aldehydy, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, jak również mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), płyny w sprayu oraz żele.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki odkażające używane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów, sztućców oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like