Sklep z roletami – wybierz coś dla swojego domu

10 sierpnia 2018

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń. Najczęściej do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych czy okiennych. W wielu z nich zakupimy również wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak wsporniki ścienne i sufitowe, kółka z żabkami, rozety czy karnisze metalowe. W jednym sklepie będziemy w stanie złożyć cały zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niewielkich oknach, ale nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż robione są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania służą rolety dzień-noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jak zamawiać

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, aby właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą mało estetyczne. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.

You May Also Like