Poznaj producentów klinkieru obecnych na polskim rynku

22 grudnia 2018

Płytka klinkierowajest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując użycie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać istotnych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – Roben, CRH, Wienerberger

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana firma z Irlandii. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest w sprzedaży od prawie pół wieku.

Różnorodność klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszej wizji. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków.

You May Also Like