Płytki elewacyjne – ozdób nimi pokój lub elewację budynku

6 stycznia 2019

Klinkierem określamy typ dekoracyjnej cegły, która może być umieszczana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym się wyróżnia i dlaczego jest obecnie tak chętnie stosowana w pracach budowlanych?

Zalety klinkieru elewacyjnego

Klinkier to nic innego jak wypalane w wysokiej temperaturze płytki ceglane charakteryzujące się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne czy zawilgocenie. Płytki z cegły od lat wykorzystuje się jako element wykończeniowy domów oraz mieszkań – mogą być użyte m.in. jako wewnętrzne płytki elewacyjne czy cegła na komin. Klinkier jest używany także na cokoły, podokienniki, naroża oraz pozostałe części budynków i wspaniale zdaje egzamin zarówno w przypadku domów wzniesionych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo estetycznie i nie jest podatna na negatywne czynniki z zewnątrz – niską temperaturę, promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg. Klinkier na elewacje pozostaje więc latami w idealnym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają jeszcze inne zalety – użycie naturalnego materiału powoduje, iż są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz klinkier na elewację

Zastosowana na ścianę zewnętrzną domu cegła dekoracyjna nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Natomiast klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja wyeksponuje styl, w którym utrzymane są pomieszczenia – świetnie nada się do wnętrz wzorowanych na industrialnych loftów. Doskonałej jakości płytki ceglane można kupić w licznych sklepach z materiałami budowlanymi – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.

You May Also Like