Odrdzewiacze – co warto o nich wiedzieć

4 marca 2019

Metalowe elementy są wytrzymałe i mają sporą wartość ozdobną. Ich minusem jest natomiast skłonność do korozji. Rdza potrafi „wykwitnąć” już po chwilowej styczności z wilgocią. Dotyczy to przeważnie sprzętów trzymanych i użytkowanych na świeżym powietrzu – balustrad, mebli ogrodowych czy też narzędzi. Rdza nie tylko sprawia, że źle się one prezentują, ale też po dłuższym czasie może zredukować ich wartość użytkową. Warto więc posiadać w domu efektywne środki na rdzę zapewniające protekcję metalowym sprzętom.

Środek do usuwania rdzy – mleczko, politura i płyn

Proste odrdzewiacze są do kupienia w większych marketach. Ich skuteczność jest jednakże niezbyt wysoka, co powoduje, że nie sprawdzają się przy eliminowaniu bardzo trwałej rdzy. Po specjalistyczne środki do usuwania rdzy powinno się sięgnąć, jeśli powłoka nalotu jest dość gruba i dociera głęboko w metal. Takie preparaty występują w formie politury, mleczka oraz płynu do szorowania albo spryskiwania. Politura wykorzystywana jest m.in. do czyszczenia obiektów wykonanych z przeróżnych typów metali, a ich skład jest tak skomponowany, żeby preparaty nie zarysowały delikatnych powierzchni.

Gdzie nabyć preparaty do usuwania rdzy?

Jak już wspomnieliśmy, zakup preparatów do usuwania rdzy w supermarkecie to marne rozwiązanie. Nie dość, że ich efektywność nieraz bywa niska, to na dodatek sprzedawane są one w małych opakowaniach, co, jeżeli chcemy odrdzewić znaczną powierzchnię, może okazać się źródłem dużych problemów. Dobrym wyjściem są za to zakupy w profesjonalnym sklepie z chemią przemysłową. Jeżeli nie ma ich w pobliżu, zamówienie możemy złożyć w sklepie internetowym.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like