Obuwie sportowe zmniejszają prawdopodobieństwo kontuzji

20 maja 2021

Regularne bieganie, ćwiczenia w klubie fitness czy udział w sportach zespołowych są argumentem, by należycie zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie można przez długi okres podejmować się w zwyczajnych butach, skutkiem tego tak istotne jest zaopatrzenie się w obuwie sportowe.

Zadanie butów sportowych – nie tylko wygoda w czasie treningu

Gros z osób kojarzy buty sportowe przeważnie z komfortem chodzenia w nich i ciekawym wzornictwem. Nie spostrzegamy ich specyficznych cech, jednak instynktowne czujemy, że stopy czują się w takich butach lepiej. Właśnie dlatego obuwie sportowe notorycznie nosimy również w trakcie pracy, w szczególności, gdy jest to profesja, w którym długo stoi się albo chodzi – dostrzegamy je na nogach dentystów, pracowników magazynów oraz nauczycieli. Ale w przypadku sportowców zakładanie butów opracowanych do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko zdobywać lepsze rezultaty, ale również ograniczyć ryzyko ewentualnych kontuzji. Spody butów do tenisa są dostosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, buty do koszykówki chronią kostkę oraz goleń graczy od prawdopodobnych urazów w czasie wyskoków, korki piłkarskie dają zawodnikom przyczepność i umożliwiają natychmiastową zmianę pozycji zarówno na sztucznej pokrywie boiska, jak i na trawie, identycznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia przemieszczanie się po parkiecie. Buty sportowe są wobec tego lokatą w lepsze rezultaty sportowe oraz w zdrowie.

Buty sportowe – z jakiego powodu płacimy za nie więcej

Jeżeli dla uprawianej przez nas dyscypliny sportowej zaprojektowano specjalne buty, nie warto zastępować ich prostymi adidasami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w niewłaściwym obuwiu z marketu w szeregu przypadków jest przyczyną urazów. Nie warto też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt wpływają lata poświęcone przez firmy na studia nad mechaniką danego sportu oraz doskonalenie technologii produkcji takich butów. Obuwie uszkodzone czy też noszące mocne oznaki zużycia, zalecamy jak najszybciej wymienić na nowe, dlatego że bez wątpienia nie spełnią ono już swoich funkcji, co także może spowodować kontuzje podczas treningu.

Dane firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

You May Also Like