Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

22 lutego 2023

Chcesz kupić lampy solne? Sprawdź superbutelki.pl.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Polsce, a nieraz kupujemy impulsywnie, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – z reguły służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są estetyczne i bez większego problemu dopasujemy je do wystroju wnętrza, gdyż kupimy je w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach oraz siatce krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im różnorodne kształty, przykładowo piramidy lub kuli.

Lampa solna – dzięki niej skuteczniej się zrelaksujesz

Dużo ludzi wierzy, że lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te wytwarzane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest przyjemny i kojący, więc poleca się kupienie ich osobom, którym dokucza stres lub brak snu, dlatego iż z ich pomocą można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a płaskie bloki z soli kamiennej stosuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

You May Also Like