Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

25 listopada 2023

Urządzając dom, rzadko poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Zwykle wybiera się klasyczne aranżacje, a więc zasłony i firanki, które nieraz łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb mieszkańców. Wytwarza się je z płyt MDF, z drewna, jak również PCV. Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, jednakże doskonale sprawdzają się też na drzwiach bądź w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach widuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas na pewno w kinie czy w telewizji, ponieważ tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z gorącym klimatem, a więc w Australii oraz południowych Stanach USA.

Atuty shuttersów

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają również pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można kontrolować użycie promieni słonecznych: latem hamować gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy wspaniale komponują się z wieloma stylami wnętrz i można zainstalować je na większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nadzwyczaj luksusowy wygląd, przez co podnoszą wartość domu. Trzeba dodatkowo uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia żyłek, co właściciele psotliwych zwierząt czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące łańcuszki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

You May Also Like