Maski do włosów – regenerują i odżywiają

9 grudnia 2020

Chcesz kupić naturalne maski do włosów? Sprawdź houseofbeauty.com.pl.

Włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich wygląd źle wpływają m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury czy też słońce. Równie niebezpieczne może okazać się korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, farbowanie, zasypianie z wilgotnymi włosami lub stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy. To powoduje, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Maski nawilżające do włosów a odżywki – różnice

Maski do włosów regenerują bardziej intensywnie niż zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Fryzjerzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet najbardziej wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. By przeniknęły w głąb komórek skóry i włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najlepiej używać ich raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być zestawione tak, żeby chronić włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak silikony, wszelkiego rodzaju olejki, jak również keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

You May Also Like