Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

7 stycznia 2020

Zobacz, gdzie zamówić kontenery stalowe, wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą wytrzymałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Z jakiego powodu warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą wylewanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą też być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte używane do przechowywania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

You May Also Like