Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

12 maja 2019

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże mnóstwo rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

W przypadku ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami albo potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

You May Also Like