Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

15 maja 2019

Kup listwy podłogowe na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like