Jeździsz z ekspozycją na targi? Kup pawilon handlowy

8 kwietnia 2019

Pawilony są pomocne w każdej firmie zajmującej się handlem. Mogą stanowić dopełnienie sklepu stacjonarnego albo też być głównym miejscem sprzedaży. Szczególnie dobrze sprawdzają się podczas giełd i podobnych imprez, a dodatkowo, dzięki szybkiemu montażowi i mobilności, używa się ich na przykład do handlu w miejscowościach letniskowych czy na sezonowych wyprzedażach. Aby pawilon handlowy dobrze pełnił swoje zadania, winien być odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Pawilony handlowe – jak dobrać?

W ofercie producentów znajdziemy różne warianty mobilnych pawilonów handlowych. Każdy z nich zalicza się do jednej z dwóch grup – pawilonów ze sztywnymi ścianami oraz namiotowych. Te pierwsze wykonywane są na przykład z drewna albo płyty obornickiej. Cechują się stosunkowo szybkim montażem, jednak ich mobilność jest dużo mniejsza niż pawilonów namiotowych. Są też od nich zdecydowanie droższe, przez co rekomendowane są raczej do punktów stacjonarnych. Poza tym mogą pełnić funkcję portierni, kas biletowych lub kiosków.

Pawilon handlowy – dlaczego warto go używać?

Jeśli pawilon handlowy ma być często przenoszony lub najważniejsza jest dla nas cena, najodpowiedniejszą opcją będzie pawilon namiot. Przeciwnie do popularnej opinii, tego typu konstrukcje odznaczają się dużą wytrzymałością, która jest rezultatem wykorzystania do ich produkcji najwyższej jakości surowców. Zarówno rury, z których wykonane są szkielety, jak i powłoki, wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki atmosferyczne. To powoduje, że namiotowy pawilon handlowy, jeśli będzie należycie konserwowany, posłuży wiele lat – także przy częstym użytkowaniu.

You May Also Like