Jeździsz w długie trasy? Przyda Ci się kamera motocyklowa

17 kwietnia 2021

Dowiedz się więcej o kamerach motocyklowych na https://bit.ly/3mVz5pa.

Motocykliści, którzy przemierzają długie trasy, w wielu przypadkach nie są w stanie przekazać kolegom nie korzystającym jednośladu, jakimi olśniewającymi krajobrazami można zachwycać się w czasie jazdy. W takim przypadku obraz utrwalony kamerą opowie więcej aniżeli człowiek. Zarazem kamera na motor to również pomocne urządzenie, którego nabycie winien wziąć pod uwagę każdy kierowca motocykla.

Kamerki motocyklowe pomaga zidentyfikować sprawcę wypadku

Tak jak posiadaczesamochodów, właściciele motocykli również doceniają plusy rejestracji całości podróży motorem. W przypadku dojścia do dowolnego zdarzenia na drodze – zniszczenia pojazdu przez uszkodzoną infrastrukturę drogową, stłuczki lub upadku, film uchwycony przez kamerę motocyklową może posłużyć jako dowód rzeczowy szczególnie wartościowym dla funkcjonariuszy drogówki czy ubezpieczyciela. Przypadkowe zdarzenia w trakcie jazdy trwają ledwie parę sekund, w których górę biorą skrajne emocje oraz przerażenie, co skutkuje tym, iż bardzo często ich uczestnicy nie potrafią wydobyć z pamięci istotnych faktów. Skutkuje to dalej trudnością z bezsprzecznym wskazaniem, kto rzeczywiście jest poszkodowanym, a kto sprawcą. Kamera na motocykl jest z kolei bacznym obserwatorem, a zarejestrowany przez nią film często już rozstrzygał sporne przypadki w sądach.

Jaka kamera motocyklowa najlepiej uwieczni najmniejsze detale?

Większość kierowców uważa, że kamera sportowa i wideorejestrator to w sumie to samo. Niemniej jednak można wypunktować istotne różnice między nimi. Kamerę sportową charakteryzuje wszechstronność jej zamocowania – można wyposażyć ją w zaczepy, za sprawą których montuje się ją bez trudu na kierownicy, kasku czy nawet wahaczu. W kategorii kamer sportowych znajdziemy modele oferujące nagrywanie filmów w dużej rozdzielczości (również w 4K!), mające stabilizator obrazu oraz obiektywy szerokokątne (również takie z możliwością zapisu sferycznego!), co czyni, iż są wspaniałym narzędziem do utrwalenia ciekawych filmów, którymi można pochwalić się w internecie czy pokazać znajomym. Natomiast wideorejestratory lepiej sprawdzą się jako urządzenie nagrywające przebieg jazdy na potrzeby bezpieczeństwa. Wideorejestratory charakteryzują się większą jasnością obrazu, dzięki czemu wyraźniej widać nawet małe szczegóły. Oprócz tego nieraz mają one opcję włączania się w chwili uruchomienia silnika, tym samym nagrywają podróż od jej pierwszych chwil. Inną zaletą wideorejestratorów jest także to, iż zapisują film “w pętli” i w przypadku zapełnienia karty pamięci nadpisują tylko najstarsze dane. Stąd w razie upadku nie należy się obawiać, iż wydarzenie nie zostało nagrane w wyniku brak miejsca na karcie.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

You May Also Like