Jaką telewizję można odbierać z pomocą anteny SAT?

17 lipca 2020

Jeśli chcesz kupić antenę SAT, koniecznie wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Zdecydowana część z nas posiada we własnym domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący serial lub dokument w telewizji. Aby odbiór programu stał się możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie kupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – co to w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która potocznie określana jest mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Dzisiaj na ogół konsumenci wybierają jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny wykonane są tak, aby nie niszczały w efekcie działania złych warunków pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie mogła służyć kilka lat.

Co oprócz anteny satelitarnej jest niezbędne do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, aby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba również posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Niezbędny jest też konwerter (dwupasmowy albo posiadający osobne pasmo), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

You May Also Like