Jak wybrać dobre buty na motor?

7 grudnia 2020

Potrzebujesz butów na motocykl? Wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i pozostałe elementy ubioru dla motocyklistów, fenomenalnie się prezentują i na pewno niejedna osoba chciałaby je kupić z powodu samego ich wyglądu. Jednakże ich głównymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motorem i ochronę stopy oraz goleni w razie potencjalnego wypadku.

Czym charakteryzują się popularne rodzaje obuwia motocyklowego?

Kłopot z tym, które buty motocyklowe będą odpowiednie, miewają nie tylko początkujący kierowcy, ale też osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi kupimy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają powyżej kostki, często do połowy łydki i wytworzone są z materiałów chroniących nogę przed wilgocią.
2. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na autostradach i torach wyścigowych, gdzie ryzyko urazów oraz wypadków jest znacznie większe. Buty na motocykl tego typu mają odpowiednie zabezpieczenia redukujące ryzyko złamania kości śródstopia bądź podudzia i zadarcia skóry. Te buty są długie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać na piechotę.
3. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające jedynie do kostki, które są świetne na spokojną, stosunkowo wolną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest zdecydowanie mniejsze, stąd też osłona stopy nie jest tu najważniejsza. Ich plusem jest natomiast nadzwyczajny komfort, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się na własnych nogach.

Co mieć na uwadze wybierając buty na motor?

Kupując obuwie motocyklowe należy najpierw ustalić, jakie jest ich główne zastosowanie – używanie butów miejskich na trasie może skończyć się poważnymi obrażeniami w razie wypadku, z kolei buty enduro zakładane tylko do jazdy w mieście, będą może prezentowały się świetnie, ale kierowca nie będzie czuł w nich komfortu. Funkcją obuwia na motor, zresztą jak innych elementów odzieży dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy oraz zabezpieczenie kierowcy, dlatego jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest wyjątkowo istotna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe najlepszych producentów. W razie problemów z selekcją butów trzeba zawsze skorzystać z wskazówki bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy zrealizować zakup butów.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

You May Also Like