Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

19 listopada 2022

Jeśli chcesz zamówić kapsułki do kawy, skieruj się tu.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną idziemy przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to często ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Współcześnie do większości modnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

You May Also Like