Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

23 października 2018

Zobacz, gdzie kupić toczek jeździecki, wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są dwa typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi certyfikatami, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

You May Also Like