Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

26 kwietnia 2021

Więcej informacji o wewnętrznych okiennicach.

Planując aranżację domu, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zwykle wybiera się klasyczne aranżacje, czyli firanki oraz zasłony, które czasami zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego produkowane są shuttersy

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters zakłada się najczęściej na oknach, jakkolwiek wyśmienicie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszych domach wykorzystuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale większość z nas zapewne przyjrzała się im w telewizji bądź w kinie, ponieważ te okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy południowych Stanach USA.

Shuttersy nadają wnętrzom bardzo gustowny wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale mają także praktyczne funkcje. Z ich sprawą można kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na przeważającej większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie luksusowy wygląd, przez co podnoszą wartość posesji. Wypada dodatkowo zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez stosowania linek, co właściciele psotnych psów i kotów czy rodzice małych dzieci, które rozerwać sterczące łańcuszki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

You May Also Like