Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

8 października 2021

Sprawdź, gdzie kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. Współcześnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Firenze, Venezia oraz Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, orzechów laskowych czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Chocolate, Carmel, Vanilla oraz Hazelnut.

Opakowania obecne w większości sklepów mieszczą przeważnie 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla klientów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

You May Also Like