Chcesz usunąć graffiti? Użyj środków do czyszczenia elewacji

14 stycznia 2019

Więcej informacji o preparacie do usuwania farby olejnej

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków bardzo przybrał na sile. Najczęściej przybierają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zazwyczaj napisy te niosą treści obcesowe lub rasistowskie. Nie dziwi więc, że właściciele lub zarządcy budynków robią co w ich mocy, by usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak pochłania sporo czasu i jest całkiem kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie środków do mycia elewacji.

Jak działa środek do usuwania farby olejnej?

Działanie takich preparatów opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim różnego typu żywice. Ich odpowiednia kompozycja powoduje, iż środki tego typu umożliwiają czyszczenie także mocno chropowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla otoczenia oraz ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na fasadę budynku – w tym celu należy użyć wałka bądź szerokiego pędzla. Po co najmniej godzinie środek należy opłukać myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej powinien znajdować się pod ręką wszelkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to zwłaszcza fasady nieogrodzonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Niewielki pojemnik środka okaże się przydatny także właścicielom firm, sklepów czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli idzie o wydatki na kupno farby, jak i czas niezbędny do wykonania tej pracy.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like