Bursztyn w biżuterii

6 listopada 2018

Biżuterię z bursztynem kupisz na www.bizutik.pl

Biżuteria z bursztynem nadal jest popularna – tak u młodzieży, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź dziwić – bursztyn jest wszak jednym z najpiękniejszych materiałów, a łatwość jego obróbki sprawia, że wytworzone z niego ozdoby można dopasować do przeróżnych trendów. Aby zachować jej wygląd, powinniśmy o nią właściwie zadbać. Jak? Powie wam nasz artykuł.

W czym przechowywać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to nadzwyczaj wrażliwy surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach. Każdy wisiorek należy zabezpieczyć miękką szmatką, a potem dokładnie zapakować w plastikowy worek oraz umieścić w drewnianej szkatułce. Powinniśmy również pamiętać, by w pojedynczej paczce nie trzymać kilku wisiorków – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie znosi mocnych preparatów chemicznych. Słuszniej więc postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, lekko zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej za wiele.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale robi niesamowite wrażenie, jednak widać jej wiek. Jak ją odrestaurować? Próbując uczynić to sam, możesz tylko jeszcze bardziej ją zepsuć – warto zatem zanieść ją jubilerowi.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like