Atuty rolet okiennych dzień i noc

30 września 2018

Rolety dzień i noc to jeden z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To też świetny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się również w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoratywną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.

You May Also Like