Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

21 sierpnia 2020

Na https://skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Ale ten element osłony okiennic można zastosować też w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze teraz rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Z tego powodu warto zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale równocześnie komfortowe. Dowolność ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala np. na pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę włączyć serial, bądź jego delikatne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla alergików

Możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego shuttersy lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich konserwacja jest niezwykle prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się także w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

You May Also Like