Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

3 listopada 2019

Szukasz sztylp skórzanych? Powinieneś odwiedzić ten adres

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży zwykle spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

You May Also Like