Znaczenie psychologicznych badań wysokościowych

10 września 2020

Na www.testybielsko.pl dowiesz się, jak zamówić badania wysokościowe Bielsko Biała

Psycholog to osoba, o której wiele osób nie ma za dobrego zdania. Wielu z nas sądzi, że zajmuje się jedynie zgłębianiem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi ogromną pomoc przy określaniu zdolności do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne przeprowadzane są między innymi w przypadku osób planujących pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: jak wyglądają?

Badania wysokościowe praktycznie wcale nie różnią się od tych, jakie przechodzą kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawę stanowią testy inteligencji, temperamentalne, osobowościowe. Ich ważnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić chociażby szybkość reakcji i zdolność do koncentracji uwagi. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie określić czy dana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co będzie miało miejsce w czasie pracy. Do wykonywania tych testów psycholog wykorzystuje takie urządzenia, jak wirometr, aparat krzyżowy i stereometr. To proste urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa w każdym wypadku obejmują także wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana powinna być z psychologiem naprawdę szczera. Omijanie pewnych informacji nikomu nie pomoże.

Kto wykonuje badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe z psychologii transportu. Posiadają oni zarówno umiejętności, jak i wiedzę do wykonywania tego rodzaju badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeśli o konieczności ich używania zadecydował okulista.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

You May Also Like