Wywóz i utylizacja starych mebli

7 grudnia 2019

Kliknij w to miejsce i dowiedz się, kto oferuje wywóz starych mebli Kraków

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych przyczyn. Z reguły chowamy je do komórki lokatorskiej, na strych albo do piwnicy, by nie zajmowały przestrzeni domu. Problem jednakże w tym, iż po kilku miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że codzienne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, by uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, mieszkania oraz piwnicy.

Odbiór starych mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak części stolarki okiennej, sprzęt AGD i RTV, stare meble czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci komunalne. Chcąc je wyrzucić, możemy skorzystać z paru rozwiązań. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika auta bądź przyczepy. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce z reguły raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą również fachowe wsparcie przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego domu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, o ile będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą być spalone lub porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów wedle materiału, z jakiego były wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do wyrobu nowych szaf, stołów bądź regałów.

Dane firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

You May Also Like