Tworzenie stron www CMS – czy opłaca się to robić za darmo?

12 maja 2019

Redagowanie strony internetowej potrafi być przyczyną dużych trudności dla osób, które nie znają HTML. Kłopoty staną się jeszcze poważniejsze, gdy strona jest regularnie zmieniana – wówczas łatwo o jej uszkodzenie. Rozwiązaniem podobnych problemów będzie z pewnością użycie systemów CMS – spowodują, że do edytowania portalu nie będzie potrzebna znajomość programowania HTML, a wszelkie dane ładowane są przez prosty w obsłudze panel. Na czym opierają się opisywane rozwiązania? Ile zapłacimy za tworzenie stron internetowych CMS?

Co umożliwia tworzenie stron www CMS?

CMS to system zarządzania treścią witryny. Uruchamiany jest na serwerze, natomiast po zalogowaniu do panelu administratora pozwala na modyfikację każdej podstrony bez znajomości HTML. Jest to narzędzie, które szczególnie dobrze zda egzamin w razie regularnie aktualizowanych portali, na których treścią zajmują się nie koderzy, a np. dziennikarze. Wykonanie witryny, która będzie współpracowała z CMS nie będzie niestety proste, więc dobrze zrobimy zostawiając to specjaliście – a to związane jest z dużymi kosztami. Czy są zatem sposoby, dzięki którym ich unikniemy?

Darmowe tworzenie stron internetowych CMS

Rzecz jasna – pomogą graficzne kreatory, za pomocą których samemu wykonamy witrynę z system zarządzania treścią. Dzięki podobnym narzędziom tworzenie stron internetowych CMS jest dziecinnie proste – nie musimy umieć kodować. Warto też zaznaczyć, iż przedsiębiorstwa prowadzące takie generatory zazwyczaj oferują też bezpłatny hosting.

You May Also Like