Statuetki okolicznościowe – symbol osiągnięć kulturalnych i sportowych

15 lutego 2021

Reputacja różnych wyróżnień i konkursów zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest między innymi to, jaką statuetkę dostaje wyróżniona nimi osoba. Świetnym tego mogą służyć statuetki przekazywane zdobywcom rozmaitych nagród z dziedziny kultury. Każdy dobrze zna figurkę Fryderyka czy Złotej Palmy. Jednakowo uznane są trofea dla sportowców – przykładowo Puchar Europy lub Puchar Davisa. Muszą o tym pamiętać pomysłodawcy wszelkich imprez kulturalnych i sportowych pragnący, by te przy tym żywiołowo się rozwijały i błyskawicznie zdobyły swoją reputację. Tym bardziej, że zlecenie wykonania oryginalnych statuetek pamiątkowych jest obecnie niezwykle proste.

Statuetki okolicznościowe – nagrody wręczane utalentowanym osobistościom od wieków

Statuetki jako rodzaj nagrody przyznawanej wybitnym postaciom zwyciężającym w różnorodnych zawodach sportowych albo konkursach artystycznych znane były już w Starożytności. Szczególnym uznaniem cieszyły się w rzeczy samej w antycznej Grecji, a następnie w zbudowanym na jej spuściźnie Cesarstwie Rzymskim. W następnych wiekach ich znaczenie nieco zmalało, by odrodzić się blisko dwa stulecia temu. W dzisiejszych czasach statuetki, ordery oraz puchary stanowią nadzwyczaj ważną element kultury nieomal wszystkich społeczeństw, a mnóstwo z nich ma wagę internacjonalną – tu jako przykład wystarczy wspomnieć m.in. Oscary za dokonania w dziedzinie sztuki filmowej, jak również wręczane dorocznie najlepszym działaczom na rzecz pokoju, badaczom oraz pisarzom Medale Noblowskie.

Statuetki pamiątkowe – w jaki sposób zamówić?

Różnego typu statuetki okolicznościowe można zwykle zamówić u rzeźbiarzy bądź – jeśli interesują nas zwłaszcza statuetki z brązu i mamy już opracowany projekt – u specjalistów parających się metalurgią. Rodzajów statuetek pamiątkowych jest sporo, jakkolwiek największym popytem cieszą się figurki z brązu. W rzeczy samej nie bez powodu – ich produkcja jest względnie niedroga, a równocześnie wyglądają one cudownie, czym w znacznym stopniu podnoszą prestiż różnego typu konkursów i turniejów sportowych.

You May Also Like