Praktyczne porady dotyczące zakładania i utrzymania trawników

16 lutego 2019

Zadbany trawnik wygląda estetycznie i podkreśla charakter posesji. Współcześnie można skorzystać z usług podmiotów, które kompleksowo zajmują się utrzymaniem trawników. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – dla gmin i instytucji

Usługi związane z pielęgnowaniem trawników zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. rozmaite instytucje, zespoły pałaców, gminy czy zarządy zieleni miejskiej, które posiadają wielkie areały przestrzeni. Do obsiania trawnika używa się wiele rodzajów traw, do których zaliczyć można kostrzewę trzcinową, życicę trwałą czy wierzchlinę zwyczajną. Coraz częściej wykorzystywana jest też trawa w rolkach, która zapewnia błyskawiczne rezultaty. Jaki rodzaj trawy okazuje się najlepszy? Wszystko uzależnione jest od oczekiwanych rezultatów, wielkości działki oraz rodzaju posesji. Trawa w darni sprawdza się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – specjalistyczne urządzenia

Przedsiębiorstwa zajmujące się dbaniem o obszary zielone wykorzystują specjalistyczne narzędzia, które pomagają zrealizować niezbędne prace. Wśród nich wyróżniamy np. ładowarki, równiarki laserowe, siewniki oraz wiele innych funkcjonalnych maszyn. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie szybciej. Bardzo ważne jest także nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się za pomocą automatycznych zraszaczy. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił estetyczny wygląd wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak pogoda lub urazy mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można zwalczanie chorób, napowietrzanie czy nawożenie, trawnik znowu wygląda pięknie.

You May Also Like