Opróżnianie strychów – jak wywieźć dużą ilość odpadów?

25 sierpnia 2019

Niektóre śmieci nie mogą znaleźć się w normalnym pojemniku na odpady komunalne. Powody tych regulacji bywają różne – czasem śmieci są zwyczajnie zbyt duże, czasem zakazują tego obowiązujące w Polsce akty prawne. Co zrobić z takimi problematycznymi śmieciami? Należy zawieźć je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien działać jeden PSZOK, aczkolwiek w dużych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać jeden z kilku punktów. Niestety to rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla osób, które posiadają swój samochód i znaczną ilość wolnego czasu. Reszta słusznie zrobi, stawiając na wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i remonty – czy trzeba zamówić kontener?

Niestandardowe odpady generowane są w czasie różnorodnego rodzaju prac. Zwykle są to przebudowa domu oraz – idzie przede wszystkim o spore ilości gruzu, jak również pudeł po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera okaże się także świetnym rozwiązaniem, jeśli planujemy sprzątanie strychu – wówczas zbierzemy do niego wszelkie zalegające od dawna zbutwiałe meble, niedziałające urządzenia oraz sprzęty. Sprzątanie strychów czy roboty budowlane staną się jeszcze łatwiejsze, jeśli z okna pomieszczania do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez potrzeby ciągłego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić kontenerowy wywóz odpadów i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale również wywóz różnych śmieci, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej pojemności, który ten w czasie określonym w umowie zapełnia odpadami budowlanymi czy też starymi meblami. Kontener jest w następnej kolejności odbierany z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym będzie legalnie zutylizowana zgodnie z ustawą o odpadach.

You May Also Like