Nieszczelne okna – jak je zreperować?

22 grudnia 2023

Nieszczelne okna. Dowiedz się więcej na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort domowników w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

You May Also Like