Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

14 sierpnia 2019

Kliknij tu, aby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zwykle powodem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, aby starannie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy ekspertom

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. finansów, otrzymamy gwarancję, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci mają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

You May Also Like