Kupno samochodu używanego – jak sprawdzić auto?

15 lipca 2019

Zakup samochodu używanego na ogół wiąże się z jakimś ryzykiem – auto z „drugiej ręki” jest oczywiście dużo tańszy niż pojazd kupiony prosto z salonu, jednak może posiadać różne ukryte wady. Jak wybrać dobre auto i uchronić się przed stratą pieniędzy?

Kupno samochodu używanego – co należy sprawdzić?

Każdego roku dziesiątki tysięcy Polaków decyduje się na kupno auta z drugiej ręki, co umożliwia zaoszczędzenie nawet do kilku tysięcy złotych w stosunku do wozów pochodzących od autoryzowanego dealera. Transakcje tego rodzaju bywają nieudane – bywa, że faktyczny stan techniczny auta jest przemilczany przez właściciela, a o ukrytych uszkodzeniach dowiadujemy się już po sygnowaniu umowy. Jak ustrzec się takich sytuacji i odnaleźć samochód na miarę naszych potrzeb? Przede wszystkim najważniejsze jest dokładne zweryfikowanie auta, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Można to zrobić po VIN – dzięki niemu możemy sprawdzić, kto był właścicielem samochodu, znaleźć informacje o kradzieżach pojazdu, jego możliwych kolizjach oraz wadach. Należy również zdiagnozować stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego urządzenia – demaskuje to zatajone defekty.

Inspekcja auta przed kupnem – co jest analizowane?

Nie wiesz, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze auta z drugiej ręki? A może nie masz czasu na samodzielne przejrzenie stanu samochodu? W ustrzeżeniu się bolesnych niespodzianek pomoże rzeczowa inspekcja auta, którą mogą wykonać wykwalifikowane firmy. Podmioty tego typu mają w dyspozycji specjalistyczne urządzenia do diagnostyki, które stosują m.in. do badania grubości lakieru. Pracownicy firmy przyjeżdżają do miejsca, w którym znajduje się samochód, sczytują VIN, kontrolują, czy pojazd nie został skradziony, a po przeprowadzonej inspekcji tworzą dokumentację fotograficzną oraz wszechstronne sprawozdanie odnośnie kondycji auta.

You May Also Like