Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

22 grudnia 2019

Przebudowa czy też budowa domu, remont mieszkania, opróżnianie piwnicy bądź strychu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, jeśli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, boisk czy parkingów.

You May Also Like