Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

14 listopada 2020

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu w szczególności o te, które produkowane są w toku wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, należy skupić się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych miastach, takich jak Katowice czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod określony adres. Pojemnik należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.

You May Also Like