Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

23 grudnia 2021

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą lokalu na komunie? Nie wahaj się! Wejdź na palacradziwillow.pl.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, ponieważ to często pierwsza faktycznie duża impreza rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że wszystko skupione jest jedynie na nim. W związku z tym rodzice robią wszystko, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy wyprawić przyjęcie w mieszkaniu?

Już przed etapem rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy ugoszczą rodzinę we własnym domu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Poczęstunek dla zaproszonych w domu jest zwykle możliwe wtedy, gdy urządzamy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia komunijne przeobraziły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża nawet do kilkudziesięciu gości, zatem zazwyczaj urządzane są w restauracjach i salach weselnych. Jeśli chcemy wynająć pojemny lokal, radzimy wyruszyć na poszukiwania sali, natychmiast jak będzie wyznaczony dzień komunii. W okresie komunijnym sporą trudnością może okazać się również znalezienie wolnej firmy cateringowej, dlatego polecamy wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu menu na komunię. Niezbędne jest również to, żeby lokal na komunię zlokalizowany był tak, by dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w plenerze?

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Obyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię musi więc oferować prześliczne, zadbane pomieszczenia. Dodatkowym atutem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, wypada zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można poinformować, że nie zgadzamy się na pewne typy upominków, np. zabawki militarne lub drogą biżuterię.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

You May Also Like