Jakie usługi świadczy prywatny detektyw?

13 października 2019

Usługi prywatnych detektywów cieszą się popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w wypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi bywają bardzo pomocne też dla pracodawców – umożliwiają np. sprawdzenie czy zatrudniony będący na L-4 faktycznie jest niezdolny do pracy lub czy informacje zawarte przez niego w CV są zgodne z prawdą. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności winien mieć prywatny detektyw i w rozwiązaniu których spraw może nam pomóc.

Detektyw – wymagania

Nie każdy może pracować jako detektyw. Żeby legalnie działać w tym zawodzie, trzeba dysponować odpowiednią licencją przyznawaną po zdaniu państwowego egzaminu. Wspomnijmy jeszcze, że osoby podchodzące do testu muszą też spełnić uprzednio określone wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa któregoś z krajów wchodzących w skład UE, minimum średniego wykształcenia i świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta miejskiego lub powiatowego Policji. Wymogiem jest również niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach zwrócić się o pomoc detektywów?

Większość zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy wszelkiego rodzaju kwestii rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zgłosić się między innymi gdy podejrzewamy, że nasz towarzysz życia nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic naszego dziecka właściwie się nim opiekuje. Prywatny detektyw pomoże nam też ustalić faktyczną wysokość zarobków byłego partnera, co jest bardzo przydatne podczas spraw mających ustalić wysokość zasądzonych alimentów.

You May Also Like