Inspekcje samochodów przed zakupem – zleć to fachowcom

22 lutego 2019

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kupno samochodu prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość prosto możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji posłużą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie odpowiedniej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie ma, jednak nie znaczy to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, narażeni są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Kupno samochodu używanego – co należy sprawdzić?

Wykaz rzeczy, które potencjalny nabywca auta powinien sprawdzić przed jego zakupem jest długa i obejmuje zarówno kwestie prawne, jak i techniczne. Jeśli chodzi o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak oświetlenie, szyby (zwłaszcza przednia) oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, wskazujące na możliwą wypadkową przeszłość samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed kupnem auta bezwzględnie powinniśmy też upewnić się, że nie figuruje ono w wykazie pojazdów kradzionych.

Komu powierzyć sprawdzenie auta przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie 100% pewności co do tego, że auto jest w dobrym stanie technicznym, a niezbędne naprawy nie okażą się dla naszego portfela dużym nadwyrężeniem, wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić fachowcom wykonującym inspekcje aut przed zakupem. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu na podstawie numeru VIN.

You May Also Like