Filmy korporacyjne i eventowe – komu zlecić produkcję filmów?

12 marca 2021

Czasem obraz znaczy więcej niż tysiąc słów – to znane wszystkim przysłowie. Potwierdza się ono również w marketingu, który od lat korzysta ze skuteczności wizualnych środków przekazu. Zaczynano od fotografii, jednakże wraz z rozwojem techniki i popularyzacją kinematografii, a później internetu oraz telewizji, powoli zastąpiły je filmy. Obecnie spoty są jednym z filarów każdej kampanii – zarówno jeśli chodzi o akcje społeczne, kształtowanie wizerunki marki czy też reklamę nowego produktu. Tak obszerne zastosowanie filmów promocyjnych umożliwia przede wszystkim zróżnicowanie ich odmian, między którymi łatwo można odnaleźć tę, która będzie najlepiej dopasowania do planowanej strategii reklamowej.

Produkcja filmów – jak instytucje publiczne i firmy korzystają z nich do reklamy?

Spoty reklamowe są najczęściej wykorzystywanym typem produkcji filmowych, przydatnym przy promowaniu firmy. Świetnie kojarzymy je z TV, ale w ostatnich latach głównym kanałem ich rozpowszechniania stał się również internet – często spotykamy je w YouTube czy też na portalach informacyjnych, oprócz tego popularnym zabiegiem jest wyświetlanie ich na ekranach w tramwajach oraz autobusach. Trzeba powiedzieć kilka słów również o firmach korporacyjnych, które są ważną częścią planu budowania korzystnego wizerunku firmy w oczach przyszłych pracowników i klientów. Istotnym gatunkiem są prócz tego filmy promocyjne. Ich produkcję zamawiają nie tylko firmy, ale również inne podmioty – między innymi te parające się promowaniem fundacji, regionów bądź miast i organizacji pożytku publicznego. To instrument przydający się wspaniale do zaprezentowania uroków danego miejsca, przebiegu wszelkiego typu inwestycji (np. budowy autostrad czy biurowców) bądź szczegółów działalności charytatywnej. Pokrewnym typem są filmy eventowe, stanowiące rodzaj sprawozdania z przeróżnych imprez.

Przygotowanie filmów eventowych powierz profesjonalnemu studiu

Żeby reklama oparta o filmy promocyjne dała prognozowane wyniki, muszą one cechować się wysoką jakością. Wobec tego produkcję filmów wypada zlecić sprawdzonej, kompetentnej firmie. Rangę usług oferowanych przez wybrane studio zilustruje nam galeria jego dotychczasowych prac. istotne jest też to, z jakiego ekwipunku ono korzysta. Chodzi między innymi o drony umożliwiające wykonanie ciekawych ujęć z lotu ptaka, właściwie niezastąpionych w dzisiejszych filmach promocyjnych i korporacyjnych.

You May Also Like