Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

24 września 2021

Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię korzystna oferta usług druku 3D.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego przy pomocy technologii FDM, PolyJet, SLA, SLS, i DMLS, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno materiały zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych konturów, bardzo cienkich ścianek oraz wygładzonej powierzchni.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia precyzję konturów oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, jak również opcja użycia materiałów w ogromnej palecie barw. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

You May Also Like