Czego dowiemy się na kursie z ochrony danych osobowych?

12 kwietnia 2019

Podstawowym prawnym aktem w naszym kraju, który dotyczył kwestii danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, jaka zaczęła obowiązywać w 1997. Również dziś określa ona ów termin i omawia, jak należy ich używać. Według ustawy dane osobowe to każde dane, jakie umożliwiają rozpoznanie danego człowieka bez złożonych wysiłków. Do danych osobowych zakwalifikować możemy więc nazwisko i imię, datę urodzenia oraz adres, lecz też tak zwane dane wrażliwe – m. in. wiadomości o wyznaniu, chorobach czy możliwych wyrokach. O ich bezpieczeństwo warto zadbać zwłaszcza dlatego, że dzięki nowym technologiom ich zdobycie i przetwarzanie okazuje się naprawdę łatwe.

Dla kogo jest kurs z ochrony danych osobowych?

Dane osobowe pozyskują każdego typu przedsiębiorstwa. Jedne obracają jedynie danymi swoich współpracowników, pozostałe zaś mają dojście także do danych klientów. We obu sytuacjach pracownicy, którzy się z nimi stykają powinni ukończyć odpowiednie kursy z ochrony danych osobowych, podczas których dowiedzą się, jak zagwarantować im bezpieczeństwo. Jest to naprawdę ważne, gdyż po zauważeniu zaniedbań GIODO ma prawo zasądzić dotkliwe kary – nie tylko finansowe, lecz w niektórych sytuacjach również więzienia.

Szkolenie z ochrony danych osobowych – jak wygląda

Kurs z ochrony danych osobowych jest adresowane do wszelkich specjalistów administrujących takimi danymi – są to między innymi pracownicy sekretariatów, do spraw rekrutacji lub archiwów. W jego cenę zaliczają się także materiały dydaktyczne, przez które uczestnicy łatwiej przysposobią wiadomości. Po zakończeniu kursu, podczas którego dowiedzą się, jak zagwarantować bezpieczeństwo danych, kursanci otrzymują właściwe świadectwa. Kursy z ochrony danych osobowych nie zajmują wiele czasu – zwykle kończą się tego samego dnia.

You May Also Like