Badania psychologiczne kierowców – dla kierowców zawodowych i nie tylko

27 marca 2019

Chcesz dowiedzieć się, jak zamówić badania kierowców Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na http://www.badaniabielsko.pl

Na sytuację na drogach w największym stopniu rzutują kwalifikacje obsługujących jeżdżące po nich pojazdy. Naprawdę istotne jest to w przypadku kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy czy kierowców TIR-ów oraz autobusów. W ich sytuacji istotne są tak umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu kierowcy z takich zawodów zgodnie z przepisami powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc powiedzieć na ich temat parę słów. Jak często powinny być przeprowadzane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Zasady badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy jednak specjalistów, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania osobowości. Mają one formę rozmowy z kierowcą, w czasie której odpowiada on na zadania dotyczące wyborów w skrajnych sytuacjach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś potem wykonywane są badania na odpowiednich urządzeniach, podczas których badana jest umiejętność szybkiej reakcji, podzielność uwagi, percepcja szybkości i dostrzeganie w ciemności.

Jak nastawić się do badań psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę ze specjalistą, który w jej czasie powiadamia go, czy przeszedł badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, że nie dla wszystkich ich rezultaty będą pozytywne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców można na szczęście nieco podnieść. Jak? W internecie znajdziemy różne filmy prezentujące działanie urządzeń, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by wcześniej sprawdzić, jak one działają.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

You May Also Like