Jak zamontować panele podłogowe?

27 maja 2021

Więcej o panelach podłogowych drewnianych na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka godzin, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu paneli od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się zbędnej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Musisz więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like