Grasz zawodowo lub dla przyjemności? Potrzebny ci fotel gamingowy

14 maja 2021

Wertując reklamy sklepów z meblami często natykamy się w ich ofercie na strony przedstawiające fotele dla graczy. Gros konsumentów z reguły nie dostrzega różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami biurkowymi, ale zapaleni gamerzy mają świadomość, że dobre krzesło gamingowe jest nieodzowne, bowiem zauważalnie zwiększa komfort rozgrywki.

Dobre podparcie i wygoda – krzesła dla graczy

W ciągu minionych 3 dekady gry komputerowe zyskały porywającą popularność i w mgnieniu oka przeszły z salonów gier do domów graczy. Zaistniał także e-sport i coraz więcej osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, lecz wręcz spędza przed komputerem kilkadziesiąt godzin w miesiącu trenując do prestiżowych rozgrywek. Z tego też powodu niezbędne im są profesjonalnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których najważniejszą funkcją jest zapewnienie graczom stabilnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu jak największej wygody w czasie kilkugodzinnych rozgrywek. Na co wobec tego zwrócić uwagę kupując fotel do grania? W pierwszej kolejności dowiedz się, w jakim zakresie pozwala on na ustawienie modułów mających wpływ na jego funkcjonalność, takich jak wysokość siedziska, podłokietników i zagłówka, rozstawienie poduszek na wysokości lędźwi i łopatek oraz kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Ważne są również tworzywa z jakich wykonany został taki fotel – musi być wytrzymały na spore obciążenia, stabilmny, a na elementach mających styczność bezpośrednio z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) powinien być osłonięty materiałem, który nie wywoła podrażnienia ani uszkodzenia skóry.

Co wpływa na ceny foteli dla graczy?

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt kupna najtańszych produktów tego rodzaju oscyluje na poziomie 400 zł, natomiast w przypadku modeli od uznanych marek może mocno przekroczyć granicę 1000 zł. Skąd bierze się taki wachlarz cen? Tanie modele foteli gamingowych są wyprodukowane z tworzyw gorszej jakości i najczęściej mają mniejszą możliwość regulacji, ale bez problemu spełnią oczekiwania graczy, którzy przesiadują przed ekranem po kilka godzin tygodniowo. Fotele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy mogą wytrzymać ogromne obciążenia (nawet do 120 kilogramów!), dają szeroki zakres regulacji pojedynczych elementów, są często powleczone bardzo trwałą prawdziwą skórą oraz posiadają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, kieszenie na drobiazgi czy zaczepy na słuchawki.

You May Also Like